O nas

„Akademia Przedszkolaka w Kolbudach” to miejsce, które jest pełne ciepła, otwartości na potrzeby dzieci, akceptacji i szacunku dla inności. Szczególnie dbamy o atmosferę i dobre relacje między dziećmi a wychowawcami. Ba5rdzo ważny jest dla nas przyjazny kontakt z rodzicem.

W ramach oferty dla wszystkich dzieci organizujemy naukę j. angielskiego, grupowe zajęcia logopedyczne, zajęcia rytmiczne, oraz stałą -codzienną opiekę psychologa. Nasze dzieci biorą udział również w zajęciach dodatkowych – taniec towarzyski realizowany przez zaprzyjaźnionych tancerzy z LATINOCAFE, zajęcia grupowe i indywidualne z fizjoterapeutą, piłka nożna, oraz zajęcia ruchowe – Drużyna Kangura. Nasi nauczyciele popołudniami pracują indywidualnie z dziećmi zdolnymi lub z tymi, które mają specjale potrzeby edukacyjne.

Mamy też niespodziankę dla rodziców, których wraz z naszymi przedszkolakami zapraszamy na warsztaty „Technika ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne” – NOWOŚĆ.

Jesteśmy zespołem wykształconych, młodych duchem ludzi, którzy bardzo lubią twórczą pracę z dziećmi. Promujemy zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wnętrza przedszkola są przestronne, kolorowe i dostosowane do wymagań SANEPID-u. Dysponujemy dwiema dużymi salami z łazienkami i basenikiem z kulkami do „szalonych” zabaw oraz dużym ogrodem z pięknymi starymi drzewami. Dodatkowo posiadamy bardzo dużą nową salę dydaktyczną z lustrami do zajęć ruchowych i plastycznych oraz profesjonalnie wyposażony gabinet logopedyczny. W naszym ogrodzie dzieci mogą korzystać z atestowanych zabawek ogrodowych dostosowanych dla najmłodszych, dwóch dużych piaskownic z atestowanym piachem, górką do zjeżdżania na sankach oraz miejscem na ognisko.

Nasze przedszkole jest miejscem aktywnego rozwoju dzieci, ich osobowości, umiejętności oraz pasji. To taka mała akademia, w której dziecko nabędzie wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, żeby dobrze funkcjonowało później i w szkole i wśród rówieśników.

Obszarem naszych działań dydaktycznych jest realizacja, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, podstawy programowej.

Zapraszamy do zapisania dziecka do naszego przedszkola w roku 2021/2022. Ilość miejsc jest ograniczona.
O przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje kolejność zgłoszeń.