Zdrowe żywienie

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na zdrowe żywienie dzieci. Dlatego też z dużą rozwagą wybraliśmy dla naszych podopiecznych ekologiczny sposób żywienia realizowany przez ZIELONĄ KUCHNIĘ.

ZIELONA KUCHNIA to firma cateringowa specjalizującą się w żywieniu dzieci. Jej Klientami są żłobki, przedszkola i szkoły na terenie Trójmiasta i okolic. Posiada ona profesjonalną kuchnię i doświadczony personel współpracujący razem od lat. Sami właściciele wspólnie każdego dnia od wczesnych godzin porannych nadzorują pracę na kuchni, układają jadłospis, zamawiają towar u sprawdzonych dostawców, jak również robią zakupy.

Jadłospis jest dostosowany do potrzeb żywieniowych dzieci. Sam jadłospis, a przede wszystkim posiłki spełniają wymagania prawne w zakresie żywienia dzieci w tym również Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26.08.2015.

Wszystkie posiłki przygotowywane są samodzielnie, nawet pierogi czy ciasta ZIELONA KUCHNIA przygotowuje sama.

A co ZIELONA KUCHNIA mówi sama o sobie?

„Nie używamy półproduktów, mieszanek przypraw, niczego co sztuczne i niezdrowe. W zamian tego stosujemy naturalne świeże i suszone zioła, sól morską w niewielkich ilościach, miód pszczeli. Zupy gotujemy na kościach i mięsie, używane przez nas wędliny, pasztety, parówki zawierają powyżej 70% mięsa, używamy wysokiej jakości jogurt naturalny grecki, wieloziarniste pieczywo, wszystko o ograniczonej ilości cukru, soli i tłuszczu. Wszelkie posiłki przygotowywane są tego dnia, którego docierają do Klientów co jest gwarancją świeżości oferowanych przez nas dań. Nasze śniadania są dwuczęściowe, składają się z dwóch kanapek z pieczywa mieszanego i codziennie innego dodatku np.: jajecznicy, płatków na mleku, twarożku, itd. Wszelkie wędliny, pasztety, parówki zawierają min. 70% mięsa. Jajecznicę przygotowujemy na parze, aby uniknąć smażenia. Nasze podwieczorki są dwuczęściowe, składają się z owocu i codziennie innego dodatku np: jogurtu, własnego ciasta, owoców w kisielu, itd. Nasze menu i wielkości porcji są dopasowane do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Przygotowujemy posiłki dla dzieci wymagających specjalnych diet: bezmlecznej, bezglutenowej, indywidualnych. Posiadamy zespół doświadczonych i zaangażowanych ludzi, wkładających serce w codzienną pracę.”

Catering Zielona Kuchnia Michał Wieczerzycki
ul. Wybickiego 33 83-050 Kolbudy Tel. 604 9000 20